Маланка-фест 2013. Результати, фото

Вчора завершилась одна з феєричних подій Буковини — ІІІ фестиваль Маланок або Маланка-Фест. Подивитися на колядки, танці і народні театри цього року зібралися майже 10 тисяч глядачів в м.Чернівці.До Чернівців прибули маланкарі позмагатися за приз у 50 тисяч гривень від фонду Дмитра Фірташа. Учасники фестивалю мали найкраще показати біблійних та народних героїв. Підсумовуючи побачене я можу відверто заявити, що такого немає в жодному регіоні України. Родзинкою цьогорічного фестивалю, організатори вважають більш ретельний підхід учасників до підготовки у заході. Колективи мали не лише гарні костюми, а також писали сценарії та готували невеличкі виступи для глядачів.

Історичні факти:
Переддень Старого Нового року, 13 січня, у наших прадідів називався «Щедрий вечір», або ж Меланки, Маланки, Святої Маланії. А перший новорічний – 14 січня – День Святого Василя.

Увечері на Маланку наші прадіди щедрували. Дуже часто ряджені парубки та чоловіки, перебрані в комічний жіночий та чоловічий одяг у масках, дружно регочучи, водили вулицями «Маланку», переодягненого хлопця. Співали, жартували, бешкетували. «Маланка» поводилася так, як за народною мораллю негоже було чинити чесній дівчині: брутально залицялась до парубків та чоловіків, вішалась їм на шию, бешкетувала та провокувала господарів хати.


Кожен з 32-х колективів-учасників отримав диплом та грошову премію у розмірі 4 000 грн.

Більше фото тут

Переможцями ІІІ фестивалю Маланок стали:
1 місце – Вашківецька Маланка – 50 000 грн.
2 місце – Красноїльска Маланка – 30 000 грн.
3 місце – Маланка села Горбово – 20 000 грн.


Для тих хто з різних причин не зміг побувати на фестивалі, в неділю (20.01.2013) в музеї під відкритим небо (Чернівці, вул. М.Олімпіади) буде відбуватись фольклорно-етнографічне свято? "?Від Різдва Христового до Йордана?"?. Аматорські колективи з усіх районів Буковини колядуватимуть,? ?щедруватимуть і? ?маланкуватимуть.? Не пропустіть!
  • 0
  • 16 января 2013, 17:09
  • admin

Коментарі (0)

RSS згорнути / розгорнути

Лише зарєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.