Фестиваль маланок в Чернівцях

На Буковині 14 січня 2013 року відбудеться другий фестиваль «Вашківецька маланка», засновниками якого є Вашківецька міська та Чернівецька обласні ради.

На цьогорічному святі очікується приїзд чималої кількості гостей з сусідніх областей та колективів з Румунії, Білорусії, Росії.

Також стало відомо, що скоро фестиваль може отримати статус «міжнародного», про це повідомив оргкомітет фестивалю. Нагадаємо, що Вашківецька маланка є одним із найяскравіших свят перевтілення на Буковині та й у всій Україні.

Подивитися на яскраві виступи колективів з’їжджаються люди з усіх усюд. Найпопулярнішими темами для перевдягання, зазвичай, стають відомі українські політики, над якими часто жартують ті, хто беруть участь у маланці.

У цьогорічній програмі:

11-00 год. – Маланковий хід-карнавал від приміщення міської ради, відкриття фестивалю
12-00 год. – конкурс маланкових гуртів, груп, окремих театралізованих персонажів Вашківецької маланки
13-00 год. – фестивальний концерт фольклорних колективів області та гостей з-за кордону (Білорусії, Румунії, Росії)
14-00 год. – маланкові ігрища по кутах міста
15-00 год. — «Купанка» перебраних
17-00 год. – фестивальний концерт молодих виконавців та гостей свята, підведення підсумків свята, нагородження переможців конкурсу вашківецької переберії, запалення маланкової ватри, фестивальний феєрверк та дискотека.

Нагадаємо як було минулого року:


Пам'ятаю кумедну історію як збирали одного з песонажів Маланки, збирали буквально, його костюм складався з усього що було під руками, в хід йшли різні речі домашнього вжитку, старі шкарпетки, куфайка, кий для русского бильярда на якому був зроблений вертеп. Навіть мусорне відро пішло в костюм.

Цього року буде ще більше цікавого та яскравих костюмів! ЗАПРОШУЮТЬСЯ ВСІ БАЖАЮЧІ!

Зараз спробую знайти відео, як правильно зробити маску на маланку та про традиції маланкування, дуже пізнавальне відео доречі.

  • 0
  • 3 января 2013, 21:31
  • admin

Коментарі (0)

RSS згорнути / розгорнути

Лише зарєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.