На Буковині святкували Мерцішор

Нещодавно на Буковині святкували Мерцішор. Не знаєте що це за свято???

Мерцішор — традиційне свято зустрічі весни в Молдавії та Румунії. Святкується 1 березня. У цей день люди дарують один одному маленькі бутоньєрки у вигляді квіточок з ниточок білого і червоного кольорів. Це прикраса, також як і свято, називається Мерцишор.

Мерцишор носять на одязі весь місяць, а 31 березня знімають і розвішують на квітучих фруктових деревах. Вважається, що завдяки цьому людям буде супроводжувати успіх протягом всього майбутнього року. За повір'ям, якщо загадати бажання, вішаючи Мерцишор на дерево, воно обов'язково здійсниться. На початку квітня в багатьох містах і селах Молдови можна побачити дерева, обвішані Мерцишор.

У Молдові 1 березня кожного року розпочинається музичний фестиваль «Мерцишор». Вперше цей фестиваль було проведено у 1967 році.

У деяких районах Румунії Мерцишор носять не весь березень, а тільки дві перші тижні. Вважається, що це приносить здоров'я і благополуччя. В трансільванських селах Мерцишор прив'язують до дверей, вікон, рогам домашніх тварин, так як вважається, що вони відганяють злих духів і надають життєві сили. В жудець Біхор є повір'я, що треба вмитися дощовою водою, зібраної 1 березня, щоб стати красивіше і здоровіше. У Банаті дівчата збирають воду або сніг з листя суниці і вмиваються, щоб бути коханими. У Добруджі Мерцишор носять до прильоту лелек, а потім кидають його в небо, щоб щастя було «великим і крилатим».

Відео свята Мерцішор в Чернівцях


PS: ШО? ЗНОВУ? Поки писав цей пост вилізло радісне вікно з написом "пк заблокирован за просмотр ...". За який просмотр? Куди дивиться мій аваст? Тільки два тижні пройшло як я встановив нову ХРюшу, знову перевстановлювати бажання ніц немає, тим більше що вже все налаштовано і працювало як годинник.

  • 0
  • 2 марта 2012, 19:07
  • admin

Коментарі (0)

RSS згорнути / розгорнути

Лише зарєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.