MERIDIAN CZERNOWITZ

Перший міжнародний поетичний фестиваль «MERIDIAN CZERNOWITZ» 3-5 вересня проходив у Чернівцях.

Захід, який символізував потяг часу між сучасністю та епохою «Czernowitz», був присвячений сучасній німецькомовній та українській поезії та приурочений до 90-річчя з дня народження генія німецькомовної літератури Пауля Целана, який народився в Чернівцях і є його своєрідним символом.

Перший в Україні поетичний фестиваль «MERIDIAN CZERNOWITZ» розпочався з саунд-брейку на Театральній площі. Свої вірші тут представили молоді поети Андрій Любка, Катерина Бабкіна, Богдан-Олег Горобчук, Дмитро Лазуткін та ін. Поруч свою танцювальну майстерність демонстрували брейкдансери. А урочисте відкриття фестивалю відбулося в Мармуровій залі Чернівецького університету за участю відомих поетів з України, Австрії, Німеччини та Швейцарії. На урочистому зібранні виступили президент фестивалю Святослав Померанцев, мер Чернівців Микола Федорук, від Фонду «Open Ukraine» Терезія Яценюк, поети Юрій Андрухович, Наталка Білоцерківець, Ельке Ерб, Герхард Фалькнер, Мілена Фіндайс, Хендрік Джексон, Інгеборг Кайзер, Олег Лишега, Бріггітте Олешинські, Ігор Померанцев, Андреас Заурер, Юліан Шуттінг.

Неабиякою подією стала відеоінсталяція «Темпль», за допомогою якої кінотеатр «Чернівці» на три дні знову перетворили на синагогу. Інсталяцію було створено за допомогою великих світлопроекторів за архівними кресленнями колишньої синагоги.Впродовж усіх трьох днів фестивалю працювала молодіжна поетична сцена, де презентували свою поезію та відеопоезію молоді українські автори. Фішкою першого дня булу промо на якому презентували электронные сигареты.

Вірші усіх поетів-учасників фестивалю «MERIDIAN CZERNOWITZ» буде видано окремою збіркою.

  • 0
  • 6 сентября 2010, 18:52
  • admin

Коментарі (0)

RSS згорнути / розгорнути

Лише зарєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.