1 - 2 травня 2010 року. Відбудеться Фестиваль "Великдень у Космачі"

1-2 травня 2010 року в селі Космач Косівського району проходитиме четвертий щорічний етнофестиваль «Великдень у Космачі».
Саме тут Ви зможете побачити та відчути силу і велич українських традицій, познайомитися майстрами, котрі старанно зберігають та доносять до нас народну творчість.


На відвідувачів чекатимуть ярмарок традиційної народної культури Гуцульщини, а також майстрів декоративно-прикладного мистецтва з усієї України; традиційна гуцульська кухня; майстер-класи з писанкарства та лялькарства; дискотека; виступи українських гуртів та ще багато цікавого.

1 травня

10:00
— відкриття ярмарку народних ремесел (народні майстри з Харкова, Запоріжжя, Донецька, Чернівців, Львова, Волині)
— відкриття VI з'їзду писанкарів (візьмуться участь понад 400 майстрів села Космач, а також писанкарі з Донецька, Харкова, Запоріжжя, Львова, Вінниці, Чернівців, Луганської області). Місце проведення з'їзду: актова зала центральної школа села Космач

12:00 — відкриття фестивалю:

* Національний академічний гуцульський ансамбль пісні і танцю «Гуцулія»
* Виступ місцевих чиновників
* Народний аматорський ансамбль пісні і танцю села Космач Косівського району
* Співачка Світлана Весна
* Народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив села Великі Ключі Коломийського району

Також братимуть участь місцеві фольклорні колективи й ансамблі з селища Богородчани, с.Радча, с.Угринів, с.Підгороддя, села Фитькіл, села Голинь, села Топорівці, м. Долини, села Гостів, м. Яремче, м. Львів, м. Калуш, м. Червоноград.

Інші культурно-мистецькі заходи:

* У цей день в селі Космач відбудеться справжнє традиційне гуцульське весілля з вінчанням у церкві та обрядами.
* Відкриття трьох меморіальних дошок на честь: художника Григорія Смольського (намалював близько 400 картин про село Космач), етнографа Володимира Шухевича (написав 5-ти томну працю «Гуцульщина», у якій третю частину займає матеріал з Космача), письменника Бориса Антоненка-Давидовича (жив у Космачі 8 років).
* В будинку культури відкриється виставка дніпропетровського художника Станіслава Брунса, який змальовує життя в гуцульських та грузинських горах.

Оріентовно о 21:00 біля річки Пістенька, що на території села Космач, організатори обіцяють запалити традиційну ватру висотою до 30 метрів.

2 травня

* Ярмарок народних ремесел
* Традиційна гуцульська кухня
* Виступ фольклорних колективів Косівського району та рок-гурту «Гуцули»

  • 0
  • 30 апреля 2010, 10:58
  • admin

Коментарі (0)

RSS згорнути / розгорнути

Лише зарєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.