Рейтинг
0.00
голосів:
0
avatar

Новини культури  

28 червня - День Конституції України

28 червня 1996 Верховна Рада Україна прийняла нову Конституцію України — першу Конституцію незалежної української держави.Депутати працювали над проектом, залишаючись в сесійному залі всю ніч з 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту: про державні символи України, про державну українську мову, про право приватної власності на Україну.

( Читати далі )

Звіт про V день Батяра у Львові

Батяр – це дотепний, галантний і романтичний збиткар. І хоча справжніх батярів уже давно не лишилося, їх дух у Львові досі присутній, адже є чимало людей, які не тільки люблять цей стиль життя, а й прагнуть відтворити його. На вулицях у День батяра можна буде побачити людей, вбраних по-батярськи. За бажанням, можна буде взяти участь у вуличних виставах у батярському стилі, а також сфотографуватися на згадку зі справжнісіньким «Почесним Батяром». На вулицях і в кав’ярнях лунатиме батярська музика.

Цьогорічний День батяра у Львові розпочався 28 квітня і тривав рекордну кількість днів!

Протягом п’яти днів північну частину площі Ринок заполонили стильні батяри у капелюхах та камізельках, котрі забавляли публіку: співали пісень, танцювали, залицялись до кобіт та бешкетували для розваги львів’ян та гостей міста.

( Читати далі )

У Чернівцях визначать кращих читців поезії Шевченка

З метою популяризації творів відомого класика української літератури Тараса Григоровича Шевченка, подальшого розвитку мистецтва художнього слова, вдосконалення і підвищення виконавської майстерності читців, управління культури Чернівецької міської ради проводить 2 березня 2012 року о 15.00 год.

Міський конкурс читців, присвячений пам’яті Тараса Григоровича Шевченка.

На конкурс запрошуються учасники аматорського мистецтва, учнівська та студентська молодь (неповнолітні у супроводі педагогів). Вікова категорія учасників: 10-16 років – учні, 17- 35 років – студенти та молодь.

( Читати далі )
  • 0
  • 28 февраля 2012, 17:10
  • admin
  • 1+1

Представляти Україну на «Євробаченні 2012» буде Гайтана

Національний відбір нарешті завершився. Було чимало скандалів і суперечок. В результаті Гайтана стала представником України на "Євробаченні 2012", набравши в сумі 41 бал.

Що можна сказати?! Вітаємо Гайтану з маленькою перемогою і сподіваємось в травні вона достойно представить Україну на пісенному конкурсі в столиці Азербайджану місті Баку.

Виступ учасників відбору проходив в прямому ефірі Першого Національного каналу. Переможця визначали за допомогою змішаного голосування — журі та телеглядачів у співвідношенні 50 на 50. При цьому за кожного учасника приймався тільки один голос з одного номера телефону.

( Читати далі )

21 січня у світі відзначають День обіймів (National Hugging Day)

Свято було засновано в Сполучених Штатах в 1986 році під назвою Національного дня обіймів, а потім приємний захід швидко поширився по всьому світу. Цього дня можна обійняти навіть незнайому людину, головне попередити про свої наміри, щоб не виникло незручної ситуації. :)Наразі невідомо, кому в голову прийшла ідея «тісного» святкування. Швидше за все, витоки варто шукати в студентському середовищі західноєвропейської молоді.

( Читати далі )

День Соборності по-Тернопільськи

На Тернопільщині День Соборності та Свободи України відзначать зустріччю на межі Тернопільської та Хмельницької областей.

22 січня о 13.00 на межі Тернопільської та Хмельницької областей відбудеться зустріч офіційних делегацій двох регіонів та творчих колективів. Буде проведено урочисті збори громадськості за участю депутатів місцевих рад, керівників органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, представників об’єднань громадян в усіх населених пунктах області.

Крім того, 22 січня в області заплановано оформити тематичні виставки, експозиції в бібліотеках, музеях, архівах та провести тематичні вечори, виховні години в навчальних закладах та закладах культури області, присвячені пам’ятним подіям історії Української Народної Республіки і Західно — Української Народної Республіки.

Джерело: ZIK.ua

IV Муніципальний бал в Чернівцях

16 грудня в Чернівцях відбудеться четвертий муніципальний бал. Основне і першочергове завдання муніципального благодійного балу — зібрати кошти для допомоги хворим дітям. Вартість одного квитка орієнтовно 600 грн.

( Читати далі )

Буккроссинг в Тернополі

У Тернополі започаткували рух book-crossing.

Буккроссинг — це процес звільнення книг. Людина, прочитавши книгу, залишає («звільняє») її у громадському місці (парк, кафе, поїзд), для того, щоб інша, випадкова, людина могла цю книгу знайти та прочитати, та у свою чергу повинна повторити процес.

Книги приносять користь лише тоді, коли їх читають, а не коли вони припадають пилом у шафі. Потрібно, щоб книга стала джерелом знань, інструментом зміни людини на краще, а не сувеніром в красивій обгортці на поличці.

( Читати далі )

Вінчання подорожчає

З лютого церковні обряди і товари можуть подорожчати на третину. Через тиждень набуває чинності рішення НКРЕ про те, що тариф на електроенергію для релігійних установ та транспортних підприємств підвищиться на 30%. У церквах говорять, що вартість свічок, ікон, церковних книг, а також обрядів вінчання і відспівування, відповідно, теж підніметься.

У церквах підтвердили, що ціни на послуги підвищаться. Зараз вартість обряду вінчання у Києві зараз коливається від 50 гривень (Храм Святого Миколая на Подолі) до 800 гривень в Іллінській церкві. Буде 65 і 1040 гривень відповідно. Вартість обряду хрещення в середньому по Києву (разом з хрестиком) становить 200-400 гривень, а стане 260-520 гривень. Свічки, як кажуть у храмах, підвищаться в ціні приблизно на 30-50 коп.

( Читати далі )