Рейтинг
+1.38
голосів:
1
avatar

Червона Рута  

Фото-конкурс "Червона Рута" 2009 з призом


Дирекція фестивалю проводить конкурс на кращі світлини фестивалю "Червона Рута ’2009".
Переможці отримають альбом дійства.


( Читати далі )

Переможці Червоної Рути 2009

У жанрі поп музики:
Відзнаки:
Писарук Мар’яна (c.Теляж Сокальського р-ну Львівської області) – за щирість і самобутність виконавського стилю
Чирков Олексій (м.Керч АР Крим) «Аліє» – за популяризацію кримсько-татарських мотивів на «Червоній руті»

У жанрі рок музики:
Відзнаки:
гурт «Скирда» (м. Сімферополь АР Крим)
гурт «Енд оф лімітс» (End of Limits) (Миргород Полтавської області)
гурт «Шейк біфо» (Shake before) (Черкаси)
гурт «Гравіцапа» (Львів)
гурт «Тріпанка» (Ужгород)
гурт «Аритмія» (Суми)
гурт «Своєрідне» (Кам’янець-Подільський Хмельницької області)
гурт «Постсенс» (Postsense) (Біла Церква Київської області)
гурт «Нова генерація» ( Миколаїв)
гурт «Реснуліус» (Resnullius) (Рівне)


( Читати далі )

Дні українського кіна та художні виставки на Червоній Руті 2009

Програма культурних заходів ювілейної ЧЕРВОНОЇ РУТИ 2009, як ми і повідомляли раніше, насичена різноманітними дійствами. З-поміж усіх театральних вистав, відбіркових конкурсів, концертних програм та інших заходів, гості фестивалю матимуть можливість відвідати художні виставки і, в рамках днів українського кіно, переглянути класиків українського кінематографу. Вхід на всі культурні заходи фестивалю буде безкоштовним і на них зможе потрапити кожен бажаючий.


( Читати далі )

Театральні вечори з "Червоною Рутою - 2009"


З нагоди 20-ї річниці легендарної ЧЕРВОНОЇ РУТИ дирекція фестивалю підготувала низку різноманітних культурних заходів, серед яких і театральні вечори. Протягом п’яти днів, з 16 по 20 вересня, на сцені Чернівецького обласного муз-драм театру ім. Ольги Кобилянської будуть проходити чотири абсолютно різножанрові театральні вистави.


( Читати далі )

Відбудеться прес-конференція фестивалю "Червона Рута - 2009"

У ЧЕТВЕР, 10 ВЕРЕСНЯ, о 15.30 в інформаційному агентстві УНІАН відбудеться прес-конференція, присвячена фестивалю ЧЕРВОНА РУТА 2009. Цьогорічна ЧЕРВОНА РУТА проходитиме з 16 по 20 вересня у Чернівцях і святкуватиме свій ювілей – 20 років від першої епохальної ЧЕРВОНОЇ РУТИ 1989.


( Читати далі )

Чернівці готуються до фестивалю

Пресс центр Чернівецької Міської Ради повідомляє:

Міський голова Микола Федорук підписав розпорядження, згідно з яким з метою забезпечення проведення з 16 до 20 вересня 2009 року Х1 Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута» структурні підрозділи Чернівецької міської ради отримали відповідні доручення.

Зокрема, управління культури міської ради і управління з питань фізичної культури та спорту нададуть у безкоштовне користування приміщення комунальної власності, включаючи наявне звуко-світлотехнічне обладнання, звукопідсилювальну апаратуру та забезпечать роботу адміністративно-технічного персоналу: з 15 по 21 вересня 2009 року – зал Літнього театру, 17 вересня – зал Центру культури «Вернісаж», з 18 по 20 вересня – приміщення кінотеатру «Чернівці», з 17 по 22 вересня – стадіон «Буковина».


( Читати далі )

Тарас Грималюк: «Червона рута-2009»

«1989 року в Чернівцях стався вибух, сила якого дорівнювала прагненням 35 груп, 78 солістів і 48 бардів вийти з тіні невідомості, другосортності, вирватися з обіймів інертної дійсності», — так у книзі «Обличчя музики» описує легендарну «Червону руту-89» український музичний критик Сашко Євтушенко. Саме з цього фестивалю, який рівно 20 років тому прогримів у Чернівцях, почалася історія нової — не зашореної та позбавленої провінційності української музики.

— Звичайно, весь цей музичний потенціал до 1989 року визрівав десь у андеграунді. Але, якби не «Червона рута», на тому ж рівні він міг би й залишитися. «Червона рута» 1989-го року, без перебільшення, ознаменувала нову епоху не тільки в українській музиці, а й культурі загалом. Це була музика нового часу, яка несла нові ідеї та нову стилістику. Цінність «Червоної рути-89» у тому, що вона виявила: саме така музика потрібна суспільству. Хто такі були «Брати Гадюкіни»? Про них ніхто не знав. Вони грали у львівському підвалі. Так само «ВВ», які грали «для своїх» у рок-клубі. Хто знав про «Кому Вниз»? А Тарас Петриненко на той час працював у Москві і співав пісні російською мовою. Якби не «Червона рута», в Україну він навряд чи повернувся б, — констатує Тарас ГРИМАЛЮК, директор мистецької агенції «Арт-Велес», який із 1991 року був долучений до організації фестивалю «Червона рута».


( Читати далі )

20-та РІЧНИЦЯ ЛЕГЕНДАРНОГО ФЕСТИВАЛЮ

З 16 по 20 вересня у місті Чернівці відбудеться подія, масштаби якої вимірюються цілими поколіннями, ідейність якої формує свідомість української музичної культури. В одинадцяте легендарний фестиваль ЧЕРВОНА РУТА 2009 відкриватиме нові таланти і святкуватиме свою 20-ту річницю з дня першої епохальної ЧЕРВОНОЇ РУТИ 1989.

Протягом п’яти днів, з нагоди ювілею фестивалю, проводитиметься грандіозна програма різноманітних культурних заходів, серед яких: відкриття меморіальної дошки композитору Володимиру Івасюку, присвяченої 40-річчю написання пісні “Червона рута”, відкриття виставки Всеукраїнського трієнале “Український фолькмодерн 2009”, конкурсні програми у жанрах акустичної, танцювальної, поп та рок музики, концерти зірок-переможців фестивалю різних років, круглий стіл з питань розвитку української культури, дні українського кіно, театральні вистави, творча зустріч акторів, народних артистів України Б.Бенюка та А.Хостікоєва, ярмарок книг та української музики за підтримки ГО «Форум видавців», ярмарок народних ремесел, виставка художніх робіт Петра Гончара, відкриття виставки «Червоній Руті – 20» та інші.


( Читати далі )

Програма фестивалю "Червона Рута 2009"

16 вересня
10.00 — 21.00 Конкурс у жанрі поп музики Літній театр
19.00 Театральна вистава Театр ім. О.Кобилянської

17 вересня
10.00 — 21.00 Конкурс у жанрах акустичної, танцювальної та іншої музики Літній театр
12.00 Відкриття пам’ятної дошки В. Івасюку Театральна площа
17.00 Урочисте відкриття фестивалю, фестивальна хода та покладання квітів до пам’ятників Т.Г.Шевченко та “Буковинського куреня” Центральна площа, вул. Руська
16.00 Відкриття виставки живопису до 20-ти річчя фестивалю “Червона рута” Центр культури “Вернісаж”
14.00 Відкриття виставки художніх робіт Петра Гончара Національний університет
19.00 Театральна вистава – «УБН» Національного академічного драмтеатру ім. М. Заньковецької м.Львів Театр ім. О.Кобилянської


( Читати далі )

Про фестиваль "Червона Рута"

“Червона рута” — найбільший і найпрестижніший в Україні україномовний фестиваль сучасної молодіжної музики. Фестиваль відбувається щодва роки, і від 1989 року Дирекцією проведено десять фестивалів: у Чернівцях (1989 р.), Запоріжжі (1991 р.), Донецьку (1993 р.) та Криму (Севастополь-Сімферополь 1995 р.), Харкові (1997 р.), Дніпропетровську (1999 р.), Києві (2001 р., 2003 р., 2005 р., 2007 р.).


( Читати далі )
  • +1
  • 31 августа 2009, 01:06
  • admin
  • 1+1