У Чернівцях презентували платівку із першим записом "Червоної рути"

На Буковині відзначили річницю від дня народження композитора і поета Володимира Івасюка. З цієї нагоди у меморіальному музеї Володимира Івасюка в Чернівцях відкрито виставку «Відлуння перших пісенних кроків Володимира Івасюка».

На виставці представлено рідкісний матеріал – платівки, де вперше записано «Червону руту», твори Левка Дутківського, «Смерічки», Володимира Івасюка, світлини.

За словами директора музею Мирослава Лазарука, інструментальні твори композитора потребують відродження, адже серед 55 відомих музей спільно із родиною митця видали лише вісім, решта залишаються недослідженими і неопублікованими. Пошанування Героя України завершилося прослуховуванням унікального запису пісні «Червона рута» у виконанні самого автора.

Нагадаємо, Володимир Івасюк видатний український композитор і поет, один із основоположників української естрадної музики. Є автором 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до двох спектаклів. Був професійним медиком та скрипалем.

Володимир Івасюк трагічно загинув проживши всього 30 років – його тіло було знайдене повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Слідчі органи «зам’яли» справу та оголосили офіційну версію, в яку ніхто не вірить, – самогубство. Загадкові обставини смерті композитора ще й досі не з’ясовані.

Оффтопік:
Аренда автомобиля Audi в Минске не интересует?

  • 0
  • 10 марта 2010, 22:28
  • admin

Коментарі (0)

RSS згорнути / розгорнути

Лише зарєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.