K.A.L (Сербія) - Учасники BALKANFEST 2009

K.A.L (Сербія)Сербський гурт KAL («чорний» з циганської ) заснували два брати Рістіч — театральний режисер Драган та художник Душан, творча родина яких століттями створювала музику, традиційно граючи на весіллях, хрестинах та похоронах. Бажаючи продовжити справу своїх пращурів, брати-прихильники рейв-вечірок та урбаністичної культури Будапешта і Белграда поєднали мотиви народної музики балканських циган з сучасною міською музикою.

Перший альбом KAL був записаний на домашній студії братів лише у 2006-му — через 10 років після створення гурту, але відразу привернув до себе увагу сербської та світової публіки. У квітні альбом посів першу позицію у європейському чаті World Music Charts Europe, закінчивши рік на третьому місці. Поєднання музики Балкан з рок-н-роллом, танго, мелодіями Туреччини, Ближнього Сходу і навіть Ямайки зробило циганську музику у виконанні KAL свіжою та позбавленою стереотипів. Гурт тричі виступав на угорському Sziget, грав на сербських фестивалях EXIT та Novi Sad, на європейскому бієнале молодих художників в Афінах. У 2004-му з великим успіхом пройшов тур гурту 15-ма містами Великобританії.

Другий альбом було створено у співпраці із саундпродюсером Майком Нільсеном, що мав досвід роботи з Наташою Атлас та Jamiroquai, записував live Dizzy Gillespie, турецькі гурти та музикантів маорі. Майкл переніс циганську душу KAL у кібер-простір. «Мета KАL — показати молодим циганським музикантам Балкан, що можна бути сучасним та, у той самий час, з корінням,» — говорить лідер гурту Драган Рістіч. Крім цього у рідному селі Валео він зі з братом вже котрий рік веде власну літню школу для студентів з усього світу, що прагнуть дізнатися більше про мову, історію та музику циган. Сьогодні не знайдеш кращого путівника історією, міфами і традиціями Сербії, ніж KAL.

  • 0
  • 29 октября 2009, 14:13
  • admin

Коментарі (0)

RSS згорнути / розгорнути

Лише зарєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.