Gogol Bordello (США) - Учасники BALKANFEST 2009

Gogol Bordello (США)Gypsy-punk від гурту з Нью-Йорку Gogol Bordello важко назвати просто концертом — це шоу, кабаре, карнавал, спеціально продуманиий творчий безлад, очолений емігрантом з України Євгеном Гудзем. У його складі музиканти з Росії, США та Ізраїлю, танцівниці екзотичного походження, купа інструментів та реквізиту — гарячий мікс панку, рок-н-ролу, балканських романсів, російських та українських фольклорних мотивів. «Gogol» — тому що грати подібну музику під брендом великого слов'янського письменника символічно. «Bordello» — тому що при цьому за аналогією з італійським «bordello» («клубом для джентельменів») їм дозволено все.

Перший альбом Gogol Bordello «Voi-La Intruder», спродюсований барабанщиком Nick Cave & the Bad Seeds Джимом Склавуносом вийшов в США у 1999. В цей час гурт заробляв тим, що виступав на російських весіллях у Нью-Йорку та постійно грав у нічному клубі, де сам Гудзь працював діджеєм. Після другої платівки у 2005 році «Gypsy Punks: Underdog World Strike», спродюсованої інді-легендою Стівом Альбіні, повної пісень російською, англійською, іспанською та італійською мовами лідер Gogol Bordello знявся у фільмі Льва Шрайбера «Everything Is Illuminated» у ролі одесита Алекса. Пісня «Start Wearing Purple» у виконанні гурту стала сайндтреком до цього фільму. У цьому ж році Gogol Bordello підписали контракт з лейблом Side One Dummy.

Новий альбом циганського панку «Super Taranta!» (2007) став одним з 50-ти кращих альбомів року за версією музичного журналу «Rolling Stone» та отримав премію BBC World Music Awards. З програмою альбому Gogol Bordello выступили на фестивалях «Leeds», Lollapalooza, Glastonbury, Coachella, Reading та багатьох інших. Всесвітню популярність гурту принесла спільна пісня з Мадонною «La Іsla Bonіta» («Lela Pala Tute»), яку 6 вересня 2007 року Євген Гудзь та один із засновників скрипаль Gogol Bordello Сергій Рябцев виконали з нею у Лондоні на стадіоні Wembly. Через рік Гудзь зіграв головну роль українського емігранта в режисерському дебюті поп-діви — картині «Filth and Wisdom».  • 0
  • 29 октября 2009, 14:05
  • admin

Коментарі (0)

RSS згорнути / розгорнути

Лише зарєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.