Дослідження української історії під загрозою

Українські науковці висловили свою позицію у справі, що загрожує існуванню Українського інституту національної пам’яті (УІНП).

Причиною такого рішення став лист депутата Партії регіонів Вадима Колісниченка до прем’єра Азарова, в якому він стверджує, що "Керівництво інституту запровадило специфічні пріоритети роботи – ревізія спільної історії України та Росії, перегляд підсумків Великої Вітчизняної війни, героїзація воїнів ОУН-УПА тощо".

"У зв’язку з цим, висловлюємо своє занепокоєння намірами української влади втручатись у процес вивчення української історії. Переконані, що українська історична наука повинна розвиватись автономно від політичних переконань, особистих поглядів окремих представників влади. Зважаючи на негативний досвід цілеспрямованого державного впливу на процес історичних досліджень, вважаємо за необхідне залишити УІНП в сучасному правовому статусі. Подібні спроби втручання в історичні дослідження є ознакою антидемократичності влади, прикладом якої можуть бути тоталітарні нацистський та радянський режими. Вважаємо, що українська влада має забезпечувати належне функціонування, незалежність та незаанґажованість науково-дослідницьких інституцій, зокрема УІНП, що проводять дослідження української історії", — йдеться у зверненні науковців.

Якщо нова політична верхівка дотримується державницької позиції, а не вузькопартійних інтересів, то мала б демонструвати зацікавленість у розвитку демократії в Україні. Влада повинна сприяти консолідації суспільства, позбавляючи його багажу тоталітарного минулого, а не зорієнтовувати на ті цінності, які у європейських державах визнані антигуманними і злочинними.

Offtopic:
Набрел на один сайтик о каталоге Квелле, это такой каталог товаров, по нему можно было заказать все что угодно, от мебели до всяких стиральных порошков. Так вот там были очень прикольные детские стенки, компьютеры и т.п. Такого в то время в открытой продаже в Союзе не было, и заказать было удовольствие не из дешевых. Отложилась в памяти фотка детской стенки, на тот момент она мне казалась пределом совершенства, топ функциональности, море тумбочек. Вот, примерно моя мечта детства — детская флинт. Представьте, что сейчас 1988 год и у вас такая детская стенка :) Круто, не правда ли?

  • 0
  • 6 апреля 2010, 12:02
  • admin

Коментарі (0)

RSS згорнути / розгорнути

Лише зарєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.